Nowoczesny i wytrzymały materiał - właściwości betonu
16587
post-template-default,single,single-post,postid-16587,single-format-standard,bridge-core-3.0.1,qodef-qi--no-touch,qi-addons-for-elementor-1.5.2,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-28.7,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.8.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-5

Właściwości betonu architektonicznego

Beton architektoniczny to jeden z bardziej popularnych materiałów wykończeniowych ostatnich lat. Takie duże zainteresowanie zawdzięcza stosunkowo niskim kosztom zakupu, łatwości stosowania oraz spektakularnym efektom, jakie można uzyskać, stosując go we wnętrzach i na zewnątrz domów i budynków użytkowych. Jakie są najbardziej charakterystyczne właściwości tego materiału?

Czym jest beton architektoniczny?

Beton architektoniczny nie różni się aż tak od zwykłego betonu konstrukcyjnego, który ma wysoką klasę. Mimo wszystko stał się ulubionym produktem i materiałem wykorzystywanym przez projektantów wnętrz, szczególnie tych specjalizujących się w stylu skandynawskim lub industrialnym. Jest to mieszanka, która pozwala między innymi na produkcję specjalnych płyt o gładkiej lub porowatej strukturze, jakimi można ozdobić zarówno sypialnię jak i salon, kuchnię czy biuro.

Zaleca się, aby nie wykładać nim wszystkich powierzchni w pomieszczeniu, gdyż można uzyskać zbyt ciężki i przytłaczający efekt, ale jedna ściana lub tylko podłoga wyglądają oryginalnie i stanowią wyjście do wielu niezwykłych aranżacji sprawdzających się zarówno w domach, mieszkania jak i budynkach użytkowych.

Właściwości betonu architektonicznego

Beton architektoniczny cechuje się wysoką trwałością oraz odpornością na działanie zmiennych warunków pogodowych np. niską i wysoką, temperaturę, opady, wiatr i uszkodzenia mechaniczne. Utrzymuje swój kształt i barwę, a odpowiednio zaimpregnowany jest też bardzo łatwy w pielęgnacji i czyszczeniu. Dlatego też jest tak często wybierany do wykończenia kuchni i łazienki.

To, co jest ważne to również niezbyt duży ciężar, na przykład płyt wykonanych z betonu architektonicznego, dlatego daje się je montować na różnych płaszczyznach, nawet w starszych lokalach o innej niż te nowoczesne konstrukcji. Natomiast o jego przewadze nad podobnymi produktami świadczy też fakt, że beton ten występuje w wielu odcieniach. Nie jest tylko szary, gdyż odpowiednie dodatki pozwalają uzyskać rdzawe, a nawet błękitne czy różowe odcienie.

Dołącz do grona zadowolonych klientów i ciesz się perfekcyjnie wykonaną usługą! ;)