Wykorzystanie betonu w pomieszczeniach mieszkalnych
16617
post-template-default,single,single-post,postid-16617,single-format-standard,bridge-core-3.0.1,qodef-qi--no-touch,qi-addons-for-elementor-1.5.2,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-28.7,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.8.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-5

Możliwości obróbki betonu architektonicznego

Beton architektoniczny jest materiałem, którego specyficzna struktura i faktura coraz częściej są z rozmysłem eksponowane i pozostają niewykończone oraz odsłonięte. Dzięki temu obok funkcji konstrukcyjnej pełnią również funkcje dekoracyjne. Tym samym, z magazynów i obiektów przemysłowych beton architektoniczny trafia na sufity, ściany i posadzki domów oraz mieszkań. W jaki sposób można go obrabiać?

Właściwości betonu architektonicznego

Beton powstaje ze zmieszania w odpowiednich proporcjach wody, spoiwa, wypełniacza i ewentualnych domieszek. Spoiwem jest cement, a wypełniaczem stosowne kruszywo. Zastosowanie domieszek – plastyfikatorów, pigmentów i wypełniaczy – wpływa na właściwości estetyczne betonu, takie jak kolor, fakturę, porowatość oraz odporność na warunki atmosferyczne. Materiał ten, występujący najczęściej w postaci płyt, nadaje  wnętrzom i elewacjom klasy i szlachetności. Przy tym charakteryzuje się wysoką wodoszczelnością i niską nasiąkliwością, co umożliwia zastosowanie go we wszystkich pomieszczeniach wewnętrznych oraz na zewnątrz budynków.

Beton architektoniczny – nowoczesna dekoracja

Doskonałe właściwości techniczne betony architektonicznego oraz jego oryginalna estetyka sprawiają, że jego wykorzystanie w prywatnych pomieszczeniach jest coraz częstsze. Dodatkowym atutem tego materiału jest łatwa obróbka, która umożliwia spersonalizowanie pomieszczenia. Szlifowanie umożliwia wyeksponować kruszywo w betonie oraz uzyskać gładką powierzchnię betonu. Polerowanie oraz nakładanie lakierów, wosków i impregnatów mogą wpływać na zmianę koloru i charakteru powierzchni betonu. W materiale tym można także odcisnąć znaki i logotypy przy użyciu farb i lakierów, uzyskać efekt rdzy, lub wyciąć napisy dzięki precyzyjnym narzędziom CNC. Impregnacja betonu pozwala uzyskać powierzchnię matową, błyszczącą lub nasycić zastosowany kolor.

Dołącz do grona zadowolonych klientów i ciesz się perfekcyjnie wykonaną usługą! ;)