Co warto wiedzieć o wykończeniu wnętrz betonem architektonicznym?
16592
post-template-default,single,single-post,postid-16592,single-format-standard,bridge-core-3.0.1,qodef-qi--no-touch,qi-addons-for-elementor-1.5.2,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-28.7,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.8.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-5

Jak kreatywnie wykorzystać beton architektoniczny we wnętrzach?

Beton od lat wykorzystywany jest jako praktyczny materiał do wykańczania domów i mieszkań, który pozwala uzyskać ciekawy efekt aranżacyjny. Już dawno przestał być wyłącznie materiałem budulcowym. Dziś dodaje nowoczesnego i surowego charakteru dużym przestrzeniom, ale akcentuje również oryginalny design mniejszych pomieszczeń. Jak wykorzystać kreatywnie ten materiał, aby uzyskać spektakularny i wyjątkowy efekt dekoracyjny?

Beton architektoniczny – skąd pomysł na wykorzystanie go we wnętrzach?

Beton architektoniczny to mieszanka, którą wykorzystuje się wszędzie tam, gdzie chcemy wyeksponować dekorację i niczym więcej jej nie przykrywać. Nie używa się go dla jego właściwości wiążących jakie ma beton stosowany do stawiania konstrukcji i budynków, za to pełni ważną funkcję dekoracyjną. Jego największą zaletą poza łatwością montażu jest jego uniwersalność. Oznacza to, że można położyć go i w salonie, pokoju dziennym, korytarzu, jak i w kuchni czy sypialni. Beton w biurze dodaje industrialnego charakteru wnętrzom i może podkreślić artystyczną duszę właściciela.

Najczęściej do zdobienia pomieszczeń wykorzystuje się płyty betonowe, które wzorem i kolorystyką mogą nawiązywać do naturalnych kamieni np. trawertynu. Pozwala to na stylizację zarówno w nowoczesnym, jak i nawiązującym do tradycyjnego stylu. Dlatego materiał ten polecany jest do łączenia z innymi materiałami.

Kreatywne wykorzystanie betonu architektonicznego

Płyty betonowe o porowatej strukturze zamontowane na jednej ścianie sypialni stanowią punkt kulminacyjny wykończenia danego pomieszczenia, przykuwają wzrok i stanowią tło dla sprzętów lub obrazów. Luksusu doda wyłożenie gładkimi płytami podłogi lub ścian w łazience czy kuchni, co sprawi również, że będą one łatwe w utrzymaniu czystości.

Wzrok przykuwa też kolorystyka płyt, gdyż widać na nich ciekawe smugi i przejścia kolorów, co daje ciekawy efekt np. w bardzo słonecznej sypialni. Beton architektoniczny wykorzystywany jest również na elewacjach, które dzięki niemu wyglądają elegancko i stylowo.

Dołącz do grona zadowolonych klientów i ciesz się perfekcyjnie wykonaną usługą! ;)